Top školky | Poradna

Přechod na jinou školku

17. 5. 2017 | Pedagog Sdílet na Facebooku
Dobrý den, Zajímal by mne váš názor. Náš syn je předškolák, kterému je doporučen odklad, tak tedy bude ještě příští rok ve školce. Žijeme na vesnici(5km od města). Bohužel synovi ale ze školky odejde 10kamaradu a zůstanou tam jen úplně malé deti a jen 2predskolacky. Navíc předškolní vzdělávání tam není až takové tim, že to je jedna trida, jde i předškoláci chodí po obědě spát. Uvažujeme o přechodu syna do městské školky, kde by i další rok se stejnými dětmi by sel do školy. Jaký na to máte názor? Neublíží mu nějak změna prostředí? Předem dekuji

Dobrý den,


v dotazu neuvádíte, z jakého důvodu má Váš syn odklad školní docházky, zda je to sociální nezralost, logopedický důvod, apod. Pokud si myslíte, že pobyt ve stávající školce nebude pro syna přínosem pro přípravu k nástupu do základní školy a máte možnost jej přeřadit do jiného předškolního zařízení, přikláněla bych se ke změně. A to i z důvodu navázání kontaktů s vrstevníky ještě před zahájením povinné školní docházky.


Pro děti s odkladem školní docházky jsou zřizovány v základních školách i tzv.přípravné (nulté) ročníky. Výhodou je malý počet dětí a cílená příprava do školy. Zkuste se informovat i o této variantě.

 

Přeji hezký den :)

Eva Pavlicová

Komentáře (0)

Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Nová hodnocení

Nejnovější hodnocení našich školek

Přihlásit se do newsletteru