Top školky | Poradna

Je jednani ucitelky pedagogicky spravne?

12. 2. 2019 | Pedagog Sdílet na Facebooku
Dobry den. Moc bych vas prosil o nazor. Mame 3 letou dcerku kterou jsme dali na 2 dny v tydnu na pul dne do skolky. Moc se tam tesila, no pravdepidobne jiz druhy den prislo sklamani. Po vyzvednuti 2 dne ucitelka rekla ze dcerka celou dobu plakala, bechtela s detma jist, hrat si, proste nic. Vecer z dcerky vypadlo ze"mama tata za to muze". Na otazku za co rekla "ja". Nenasilne jsme se snazili zjistit vic co tim myslela, vydedukovali jsme celkem jasne ze ji ucitelka ve skolce rekla ze za to ze place, muze mama a tata protoze ji rozmazluji. Ja bych se rad zeptal - protoze mbe to dost trapi - zda je normalni a pedagogicky spravne toto rikat diteti? Deti ucime tomu ze pocity jsou normalni, a nemaji se jim branit. Premyslim o tom ze ma nase mala dcerka jeste nejaky cas na skolku. . Jaky je vas nazor na situaci a potencionalni reseni? Moc dekuju za odpoved.
Dobrý den,

děkuji za dotaz.

V první řadě bych jako rodič řešila, proč dcerka celé dopoledne proplakala. Zda se jí stýskalo, jestli jí něco nebolelo, zda se nejednalo o vzdor,  apod. Vzhledem k tomu, že byla přítomna ve školce teprve druhý den, přikláněla bych se k tomu, že odloučení od rodičů je pro ní zatím těžké a adaptace na nové prostředí může být dlouhodobější.

Doporučila bych Vám, abyste si domluvili s paní učitelkou schůzku a znali i její názor na proplakané dopoledne a společně našli řešení spojené s adaptací.

Zda a jakým způsobem se paní učitelka vyjádřila o výchově vaší dcerky, nemohu objektivně posoudit. Věřím, že Vaše domněnka Vás trápí, mě by trápila také, protože se snažíme děti vychovávat jak nejlépe umíme. Zkuste se s paní učitelkou pobavit i o této nepříjemné situaci. Každopádně by se toto stávat nemělo.

Přeji, abyste brzy našli řešení a dcerce se ve školce líbilo. S adaptací buďte trpěliví.

Eva Pavlicová
Poradna Topškolky

Komentáře (0)

Xpetty | 18. 2. 2019

Dobrý den, moje dcerka chodila do skolky ráda po nástupu neplakala ani jednou. Po 3měsících nastal zlom a pláče denně nechce do třidy doma, že nechce do skolky že nechce učitenu a je jí 3,5 roku... ale přý pláče jen ráno a pak je celý den veselá, ale mne trapi i ta chvilka ráno, když jí tam dávám a slyším její pláč za dveřmi. Hezký den Petra. Ať se vše u Vás brzy napraví, je pravda, že děti nás mnohdy zkouší, kam mohou dojít....

Přidat komentář

Nová hodnocení

Nejnovější hodnocení našich školek

Přihlásit se do newsletteru